Poniżej skrótowa wiedza, wskazująca gdzie tkwią wspólne przyczyny niemal wszystkich chorób. Panaceum skutecznie zwalczającym wszystkie choroby i zabezpieczającym cię przed innymi jest twój organizm. Jest to zwrotny swobodny przepływ sygnałów nerwowych pomiędzy wszystkimi narządami i mózgiem. Zakłócenie tych informacji i ich niepełna wymiana to choroby. Gdy układ nerwowy przenoszący te informacje jest mało drożny, to mózg nie otrzymuje pełnych informacji o stanie narządów, zatem nieefektywnie je chroni. Tworzą się więc choroby. Lekarze aby chorym ulżyć w cierpieniu leczą ich objawy, a nie przyczyny bo takiego postępowania uczą ich Uniwersytety Medycze. Każdy człowiek wie, że gdy wypoczywa lub śpi to równocześnie jego organizm leczy się i regeneruje. Zainteresowałem się tym gdy lekarze zawyrokowali mi amputację nogi, a potem usunięcie płuca. Nie zgodziłem się z ich wyrokami i dociekając przyczyn opracowałem metodę, a potem materac Innowator oraz sposób samoleczenia się organizmu podczas leżenia i/lub snu. Materacem nie można leczyć na żądanie wybiórczych chorób gdyż wzmacnia się cały układ nerwowy, a zatem wpływa uporządkowuje się cały organizm. Nie ma więc znaczenia na ile chorób chorujesz i czy wierzysz w to, czy nie. Leżąc na materacu możesz się z tego śmiać, a organizm i tak dokonuje regulacji, które każdy zazwyczaj w kilkanaście minut zaczyna odczuwać.

Od 1992 roku w Polsce i wielu krajach świata pomogłem ponad 800 tysiącom chorym we wszystkich przypadkach chorobowych (dowody księgowe sprzedaży). Poniżej pięć zasadniczych funkcji którymi organizm uaktywnia samoregulacje i samonaprawy. Gdyby ktoś po konsultacji telefonicznej i zapewnieniu nie uzyskał tych wyników, to nie tylko nic by nie zapłacił (płaci się po, a nie przed spotkaniem) ale otrzymał by finansowe odszkodowanie.

Funkcja 1. Wzmocnienie wymiany sygnałów informacyjnych biegnących unerwieniem pomiędzy komórkami wszystkich narządów i ich zwrotna wymiana z centralnym i obwodowym układem nerwowym, którego główną rolę pełni mózg.

Wzmocnienie wymiany  zwrotnych informacji zawartych w komórkach i ich wymiana z mózgiem, pozwala na niemal natychmiastowe uaktywnianie się programów samoregulacyjnych, samoobronnych, samonaprawczych i autoagresywnych (apoptoza) które zaprogramowane są w każdej komórce. Autoagresja, którą lekarze z powodu nierozumienia tego tematu straszą chorych, jest jedną z najważniejszych służebnych funkcji naszego organizmu ponieważ niszczy i wydala uszkodzone komórki, a w miejsca te natychmiast wbudowują się nowe komórki tworzone z komórek macierzystych. Szkodliwą jest autoagresja, która traci więź informacyjną z chorymi komórkami i zaczyna niszczyć zdrowe komórki. Leżenie na materacu Innowator pozwala organizmowi na na uporządkowanie wymiany informacji równocześnie w całym organizmie.

Funkcja 2. Samoistne głębokie oddechy – pozwalają na efektywne utlenowanie krwi u wszystkich osób, które korzystają z materaca Innowator, również oddychających przy wspomaganiu koncentratora tlenu.

Już w pierwszej godzinie leżenia na materacu Innowator chorzy korzystający z koncentratora tlenu coraz rzadziej z niego korzystają. Dzieje się tak również u osób mających rozedmę płuc. Lepsze utlenowanie krwi wiąże się bowiem z efektywniejszym metabolizmem, a tym samym poprawą kondycji wszystkich narządów. Zauważalne i odczuwalne efekty ujawniają się już po jednej godzinie leżenia na materacu Innowator. Czy wiesz, że końcowy etap chorych na niewydolność płuc to śmierć poprzez uduszenie się, pomimo, że są oni pod tlenem?

Funkcja 3. Poprawa krążenia i wydalania – co ważne również w szyi i głowie, a tym samym w mózgu. Tym samym zaczynają cofać się wszystkie choroby pochodzenia neuropatycznego.

Odczuciowo u osób leżących na materacu Innowator objawia się to zwiększoną ciepłotą miejsc niedokrwiennych, np. szyi, twarzy czy głowy. Ciepłota ta występuje w miejscach nieefektywnie dokrwionych dzięki samoistnie wzmacniającym się metabolizmie komórkowym. Osoby ze spowolnioną wymianą informacji biegnących do mózgu poprzez unerwienie w szyi zazwyczaj już po kilkudziesięciu minutach leżenia na materacu zaczynają odczuwać wyciszenie, spokój, radość, a nawet euforię. Równocześnie poprawiają się funkcje osłabionych narządów oraz następują autoregulacje, które to osłabienia były skutkiem spowolnionej wymiany informacji biegnących do mózgu poprzez unerwienie szyi.

Funkcja 4. Ta funkcja materaca pozwala na uaktywnianie się niemal wszystkich mięśni poprzez dwa specyficzne ruchy rękoma i nogami.

Dzięki tym ruchom wzmacniają się wszystkie mięśnie, również mięśnie pleców i prostuje się kręgosłup, a także wzmacniają się mięśnie nóg i pośladków. Wzmocnienie tych mięśni powoduje ich wydłużenie co powoduje zmniejszanie różnic w długości nóg oraz zwiększenie wzrostu spowodowanego skutkiem rozwiotczenia się mięśni. Aby tego dowieść, przed położeniem się na materacu oraz po godzinie leżenia na nim, robione są pomiary oraz zdjęcia aparatem w telefonie konsultowanych osób. Ludzie ci twierdzą, że pięć minut takich ćwiczeń daje lepsze efekty niż godzinny masaż rehabilitanta, a ponadto efekty widzą na wykonanych zdjęciach. W przypadku mocnych skrzywień, wskazana jest pomoc rehabilitanta, który umie ustawiać kręgi.

Funkcja 5. Autoregulacja ciepłoty całego ciała.

Materac Innowator model B.A.T. 3 (BioAutoTermonormalizacja – jest to już czternasty model materaca) pozwala również każdemu człowiekowi, który na nim się położy wpływać na  regulację ciepłoty całego ciała i odbudowywać funkcję termoreceptorów – zwłaszcza odbierających i przekazujących bodźce zimna, które ludzie wyłączają nadmiernie uaktywniając termoreceptory ciepła. Ukierunkowywana BioAutoTermonormalizacja przez osobę leżącą na materacu umożliwia organizmowi skuteczniejszą walkę z chorobami oraz zabezpieczanie się przed innymi.

Podsumowanie. To wszystko, a nawet znacznie więcej uzyskuje się podczas leżenia na materacu Innowator. Aby skutecznie przywracać i utrwalać poprawne funkcje organizmu (adaptacja), w pierwszy miesiąc materac trzeba użytkować codziennie oraz leżeć lub spać na nim przynajmniej trzy godziny. Ale godzinne leżenie na materacu również daje dobre efekty, co bezsprzecznie każdy zauważa wypróbowując materac podczas kilkugodzinnego szkolenia w gabinecie w Chorzowie. Ponieważ popełniane błędy i skażone środowisko w którym żyjemy wpływa na nas ciągle, zatem najlepiej jest stale spać zamiast na zwykłym materacu, to na materacu Innowator. Jako jedyny człowiek na świecie skupiłem się na przyczynach chorób, którymi są spowolnienia w zwrotnej wymianie komunikacji komórkowych i samonaprawie, która odbywa się przy wykorzystaniu samorehabilitacji podczas leżenia i/lub spania na materacu Innowator. Należy mieć świadomość, iż przyroda ewolucyjnie przystosowała człowieka do pracy i odpoczynku. Dzień zatem jest od pracy, noc od spania – a tym samym odpoczynku i rehabilitacji. Każdy kto decyduje się na spotkanie w Chorzowie nie płaci z góry za szkolenie ani za materac, zanim efektów nie potwierdzi na sobie i na osobach z którymi przyjedzie na szkolenie. Gdyby efektów opisanych powyżej oraz w niniejszym blogu informacyjnym www.kazimierzpiotrowicz.pl ktoś nie uzyskał, wówczas nie tylko nic by nie zapłacił lecz nawet otrzymał finansowe odszkodowanie. Tak jednak od 23 lat stosowania materaca nigdy się nie zdarzyło, ponieważ to nie ja mam jakieś nadprzyrodzone moce, lecz organizm każdego człowieka. Na spotkaniach uczę ludzi w jaki sposób odblokować te moce drzemiące w ich organizmie. Po przeszkoleniu każda z tych osób jest w stanie wykonać to samo członkom rodziny. Tym bardziej, że całe spotkanie jest rejestrowane i osoby te otrzymują nagranie na pendrive. Takich pewności nie daje nikt na świecie. Osoby leczące się od wielu lat, nie powinny radykalnie przerywać leczenia, lecz w miarę poprawy zdrowia modyfikować je i w miarę uzyskiwanych efektów powoli odstępować od zażywania leków. Trwałych uszkodzeń i trwałych dziedzicznych czy genetycznych zmian organizm nie potrafi cofnąć. W tym skuteczna jest medycyna ratunkowa. Jednak nie wszystkie te zmiany uznawane przez medycynę za trwałe są trwałe, co wielokrotnie udowadniałem w mojej klinice holistycznej pod nazwą Międzynarodowy Instytut Zdrowia w Gliwicach, w którym było 106 pokoi dla 196 osób. Korzystnie jest, gdy osoby wybierające się na konsultację, wcześniej zapoznają się z moim blogiem i aby przygotowały sobie wykaz chorób i dolegliwości oraz pytania. W Instytucie zatrudniałem lekarzy, którzy najpierw byli u mnie pacjentami, ponieważ tradycyjna medycyna konwencjonalna nie mogła im pomóc.

Prof. dr Kazimierz Piotrowicz