Poniższy bardzo skrótowy opis dotyczy nie tylko cellulitu i wzrostu, ale niemal wszystkich chorób postępujących. Jeśli uważnie zapoznacie się z moim blogiem to sami dojdziecie do wniosku, że to o czym piszę na pewno jest prawdą, tym bardziej, że każdy może to sam sprawdzić na sobie.

Każdy człowiek, a zwłaszcza kobiety, chciały by być wysokie i mieć długie nogi, co teraz dzięki materacowi Innowator w fazie wzrostu jest możliwe. Leżąc lub śpiąc na materacu Innowator także starsi ludzie w ciągu kilku do kilkunastu dni, a bywa też, że pierwsze zmiany są już  po dwóch godzinach leżenia na materacu Innowator zauważają że ich wzrost zwiększa się o kilka centymetrów, a nierzadko wraca do wieku gdy byli młodzi. Już w ciągu godziny leżenia na materacu Innowator zaczynają uelastyczniać się przykurczone w różnych kierunkach mięśnie, ścięgna i więzadła. Największy skok wzrostu zauważalny jest w ciągu pierwszych trzech dni, a wstępnie zauważalny po dwóch godzinach – co można sprawdzić pomiarem wzrostu. Natomiast u dzieci, a zwłaszcza u młodzieży w wieku około 15 – 18 lat wzrost wręcz galopuje i w ciągu jednego do trzech miesięcy przyrasta im nawet powyżej 15 centymetrów – różnice zależne są oczywiście też od cech dziedzicznych. To, że przy tym prostuje się kręgosłup i plecy, a skutkiem tego wracają na swoje miejsca dyski międzykręgowe i kręgi zatem znikają uciski na rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe a skóra staje się gładsza, jak również biust i rozwiotczone pośladki stają się jędrniejsze, nikogo nie powinno dziwić. To wszystko dzieje się dlatego, ponieważ uwolnienie ucisków unerwień w kręgosłupie usprawnia wymianę informacji z mózgiem co skutkuje efektywniejszym dokrwieniem wszystkich tkanek i narządów.

Zapewne pamiętacie jak mocno skurczył się śp. Papież Jan Paweł ll – i co się potem stało że w kilka dni ustąpiły Mu upływy płynów z ust oraz znacząco wyprostował się, a po kilku następnych dniach odzyskał świadomość swego istnienia po zastosowaniu moich rad i materaca, co opisuję w rozdziale „Prawdziwa przyczyna śmierci Papieża Jana Pawła ll”.

Jeśli już męczy cię czytanie tego rozdziału lub nie rozumiesz co czytasz, to wiedz, że twój mózg jest niedokrwiony i niedotleniony lub zalegają w nim płyny.

Sposobem użytkowania materaca Innowator można podczas leżenia na nim lub podczas snu wpływać na lepsze ukrwienie tak głowy jak i nóg co pozwala na ich efektywniejszy wzrost. Zrozumiałym jest więc, że lepsze dokrwienie dotyczy również kolan dzięki czemu zmniejszają się, a nawet znikają w nich bóle. To wszystko dzieje się także dzięki rozluźnieniu stwardniałych mięśni. Przywrócenie im elastyczności powoduje ich samoistne rozciągnięcie. Znowuż podkreślę, że nie ma w tym żadnych cudów, jako że serce lepiej wysyconą tlenem krew przepompowuje co około 50 sekund.  Należało tylko znaleźć bezinwazyjny sposób na swobodne przywrócenie komunikacji komórkowych oraz wymiany tych informacji pomiędzy narządami, tkankami i mózgiem. Ja to znalazłem i prezentuję od ponad dwudziestu lat. W 1995 r napisałem i wydałem książkę pt. „Leczenie przepływem informacji” (dziś treść tej książki jest już przestarzała), ale dowodzi to, że zanim odkryto komórki macierzyste ja już doszedłem do zaawansowanej wiedzy o komunikacjach komórkowych.

Czym częściej pisałem o moich opracowaniach tym częściej w prasie, radiu i TV dyskredytowano moje osiągnięcia i ośmieszano je. Nie pomogło nawet to, że w 1995 roku kandydowałem na Urząd Prezydenta Polski po to aby nagłośnić ten temat. Zamiast zainteresowania moją metodą dziennikarze publikowali, że kandydując na ten Urząd Prezydenta robię sobie reklamę wyrobów – pomimo, że moim hasłem wyborczym było ROZSĄDEK – SPRAWIEDLIWOŚĆ – ZDROWIE. Pomimo moich tak wielu działań, ludzkość zdominowana wiarą w leczenie objawowe które nie uwzględnia przyczyn chorób popadło i nadal utrzymuje się w euforystycznej psychozie lecznictwa objawowego. Mimo, że usługodawcy medyczni niczego nie gwarantują, a nierzadko pogarszają chorym zdrowie i nie ponoszą za to odpowiedzialności to chorzy i tak do nich idą i nadal nie żądają wyników tak jak to się dzieje we wszystkich innych dziedzinach usług.

Zauważcie jak często na moim blogu powtarzam, że nie do końca jest prawdą, że mózg steruje naszym organizmem – mózg bowiem sam niewiele zrobi jeśli nie otrzyma informacji od narządów o ich stanie. Mózg wyzwala w narządach takie reakcje regulacyjno obronne i naprawcze jakie otrzymuje od nich informacje co odbywa się poprzez samoistnie zwiększające się dokrwienie, które z kolei inicjowane jest poprzez układ nerwowy. Medyczne bajki, że mózg samodzielnie steruje naszym organizmem należ wsadzić do reliktów przeszłości.

Tak też jest ze wzrostem i cellulitem. Jeśli mózg otrzymuje z mięśni obwodowych słabsze informacje to nie można się dziwić, że w odwrotnym kierunku nie uaktywnia właściwego dokrwienia, co skutkuje niedożywieniem, czyli spadkiem sprężystości mięśni, ich rozwiotczeniem lub nadmiernym napięciem, a tym samym zakłóceniami we wzroście. Zwróćcie uwagę, że cellulit przestał być domeną kobiet w okresie przekwitania – (co również nie do końca jest nieprawdą) cellulit mają bowiem nawet siedemnastoletnie dziewczęta i widać to gdyż chodzą w krótkich spodenkach!!! I nie dajcie sobie wciskać kitu, że to na skutek zmian hormonalnych i biochemicznych, zaburzenia biochemiczne i hormonalne są skutkiem zakłóceń krążenia które z kolei tworzą się z powodu zakłóceń sygnałów nerwowych. A co z zaburzeniami płodności które leczone są hormonalnie po których kobiety przybierają na wadze kilkadziesiąt kilogramów…?, czyż nie jest to nieporozumienie i sabotaż zdrowia przez nauki medyczne? O nieporozumieniu dokonywania zapłodnień in vitro nie ma już sensu wspominać, bo kto zrozumie, że jest to rozsynchronizowanie się informacji odpowiedzialnych za skurcz i rozkurcz macicy, upływu krwi i wydalaniu błony śluzowej oraz sygnałów płynących z jajników i jajowodów? Usprawnienie wymiany informacji powoduje, że organizm samoistnie reguluje wszystkie czynności – w tym i zaburzenia płodności.

Materac i metoda Innowator bez żadnych leków i niemal natychmiast usprawniają wymianę informacji wszystkich narządów i tkanek z centralnym układem nerwowym, w którym główną rolę pełni mózg – a wystarczy na nim leżeć lub spać. Gdy spowolniona wymiana informacji pomiędzy narządami i tkankami zostaje przywrócona do prawidłowej szybkości tj. do 436km/godz. to zrozumiałym staje się, że niemal natychmiast, bo już w kilka do kilkunastu minut, zaczynają odbudowywać się wszystkie reakcje regulacyjno, obronno naprawcze.

Powinniście mieć świadomość, że jeśli nie przywrócicie prawidłowej wymiany informacji w swoim organizmie, to drobne choroby będą postępowały, a zapewne wy będziecie musieli się leczyć aż do – niestety przedwczesnej śmierci…. Będziecie też swoje choroby przekazywać dziedzicznie swoim dzieciom, a bezradni lekarze rozbrajająco nadal będą mówić „niestety są to błędy genetyczne czy choroby nieuleczalne”. Wy nie mając pojęcia o swoim organizmie wciąż wierzycie w te dyrdymały. Przy czym do rozpoczęcia wzmacniania komunikacji komórkowych na materacu Innowator nie jest istotny wiek człowieka. Dopóki człowiek żyje dopóty może wzmacniać system wymiany informacji i zawsze występują mniejsze lub większe efekty samoregulacyjne. Aby je adaptacyjnie utrwalić potrzebny jest odpowiedni czas. W jednych przypadkach wystarczy kilka tygodni, a w innych kilka miesięcy lub lat, a nierzadko bywa, że do końca życia. Ponieważ stosowanie tej metody nie jest uciążliwe – bo przecież każdy musi spać – zatem zamiast spać na zwykłym materacu można spać na materacu Innowator – zatem czas korzystania z materaca nie ma znaczenia. Istotne jest natomiast, że spanie na materacu nie ma przeciwwskazań. Jedynym przeciwwskazaniem mogą być  przypadki chorób w których nie można wzmacniać krążenia i układu odpornościowego. Trzeba jednak wiedzieć, że czym człowiek jest starszy tym autoregulacja trudniej się uaktywnia, dłużej trwa i rzadko wróci do pełnej sprawności.

Biegnie mi 73 rok, ale chorzy którzy przyjeżdżają do mnie i widząc moją sprawność oraz moje ciało, mówią, że chyba pomylono się w mojej metryce – a jestem po kilku ciężkich wypadkach i zamachach medycznych. Dowodzi to, że usprawniając komunikację komórkową można spowolnić procesy starzenia co jest zupełnie zrozumiałe, ponieważ lepiej odżywione komórki dłużej żyją. Obserwując odmładzanie się ciała oraz poprawę sprawności ludzi w każdym wieku sądzę, że telomery podczas odbudowy nowych komórek mniej skracają łańcuch DNA.

Pomimo tylu zamachów na moje życie o których piszę w rozdziale „Lekarze to czy mordercy” nadal żyję i nadal działam na rzecz wyzwolenia ludzkości z „medycznego domu niewoli” i wprowadzenia w medycynie legalnej konkurencji. Takie pojęcie jak demokracja w medycynie nie istnieje! Lecznictwo na świecie – zwłaszcza w Polsce jest tworem TOTALITARNYM, a lekarze są nadzorowani przez totalitarną Izbę Lekarską którą sterują prominenci medycyny na czele z najbardziej podłym karierowiczem Maciejem Hamankiewiczem. To dlatego studenci kończą medycynę, zdobywają specjalizację i wyjeżdżają z Polski gdyż czują się tu niewolnikami panów profesorów którzy zawłaszczyli polskie uczelnie i lecznictwo. Dla nich najgroźniejsza konkurencja czy zbuntowany pacjent, to martwa konkurencja i martwy zbuntowany pacjent. Czy zrozumiałeś to „niewolniku” który czytasz mój blog? Czy włączysz się do działań w celu wyzwolenia ludzkości z tej przeklętej medycznej niewoli?

W każdym kraju w którym lekarze podejmowali strajki – (słusznie żądając podwyżek płac) – i nie leczyli ludzi, to śmiertelność spadała tam o 30%! W Polsce podczas strajków lekarzy powiedział to w Wiadomościach TVP śp. profesor Zbigniew Religa gdy był Ministrem Zdrowia. Czy teraz dotarło do waszej świadomości, że niemal co trzeci zgon powodowany jest  medycznym leczeniem? W Polsce ten roczny bilans pochłania ponad 140 tysięcy zgonów!

Najcięższą i najpopularniejszą „chorobą” ludzkości którą trzeba „uleczyć”, a czemu służą moje opracowania, jest niechęć do zgłębienia właściwej i zrozumiałej wiedzy o funkcjach i mechanizmach ludzkiego organizmu oraz brak konsekwencji ludzi w prawidłowym postępowaniu zgodnie z tą wiedzą, a także wiara w wyłącznie medyczne leczenie objawowe które zazwyczaj nie uwzględniania przyczyn chorób. Skutkiem tego w mózgu powstają ograniczenia w przekazie informacji pomiędzy neuronami, a potem zaniki tych połączeń. Tkanki mózgu rozwiotczają się, a zjawisko to nazywa się chorobą Alzheimera… Mózg tak jak każdy mięsień aby mógł efektywnie funkcjonować musimy go „trenować”. Aby mózg mógł trenować trzeba pozwolić mu na ciągłe pozyskiwanie odpowiedniej ilości efektywnych składników odżywczych i tlenu. Trenowanie mózgu to ciągłe zgłębianie wiedzy. Dlaczego zatem jedni ludzie mają lepszą, a inni gorszą pamięć? Zależne jest to od efektywnego dokrwienia i dotlenienia mózgu, a te zależne są od efektywności sygnałów informacyjnych które docierają w odpowiedzi zwrotnej. Zapewne słyszeliście powiedzenie „cóż po mózgu gdy nie ma w nim rozumu”. Mózg jest więc analitycznym procesorem, a zarazem nośnikiem wymiany informacji z wszystkimi narządami które płyną poprzez układ nerwowy – a rozumem jest utrwalana w nim wiedza. Jeszcze raz podkreślę, że choroba Alzheimera jak i wiele innych zaburzeń mózgu, to skutek rozmiękczenia mózgu spowodowanego jego niedokrwieniem i niedotlenieniem lub też zastoinami płynowymi w mózgu – co nazywane jest wodogłowiem. Te z kolei wynikają z ucisków międzykręgowych lub mięśniowych na unerwienie które z kolei steruje efektywnym ukrwieniem głowy – doprowadzeniem i odprowadzeniem krwi. Tak niedokrwienie jak i zaburzenia w odpływie zwrotnym powoduje różne choroby mózgu – między innymi choroby psychiczne. Neurony które nie mogą przesłać pomiędzy sobą informacji nie zanikają jak to twierdzą lekarze, lecz zawieszają swe funkcje na skutek postępującego rozmiękczenia mózgu. W każdej chwili i bez względu na wiek człowieka można przystąpić do ich odbudowy. Nie dokonamy jednak tej odbudowy bez efektywnego dokrwienia i dotlenienia mózgu w czym pomocny jest materac Innowator wraz z jego specjalistycznym użytkowaniem. Kiedy można dokonywać najskuteczniejszej odbudowy organizmu? Wiadomo, że podczas spania – pomimo, że mózg podczas snu pracuje intensywniej niż podczas dnia, to jednak dzięki temu że mięśnie będąc w stanie odpoczynku nie zużywają energii jest ona wykorzystywana do samoregeneracji i samonapraw tkanek i narządów. Mózg dokonuje tych regeneracji według aktualnie zmieniających się priorytetów.

Leżąc lub śpiąc na materacu Innowator w odpowiedniej pozycji, można rozluźnić nie tylko mięśnie szyi i przykręgosłupowe ale również mięśnie całego ciała, co z kolei jeszcze skuteczniej wpływa na uwolnienie ucisków unerwień tak międzykręgowych jak i mięśniowych.

Mało ludzi wie, że każdy człowiek posiada dodatkowe unerwienie biegnące luźno, a nie poprzez rdzeń kręgowy i że jest nim nerw błędny. Nerw ten biegnie z mózgu poprzez czaszkę do układu pokarmowego i po drodze łączy się z poszczególnymi narządami. To dzięki niemu człowiek żyje gdy np. w wypadku zostanie zerwany rdzeń kręgosłupa. Wstrząśnienie mózgu w konsekwencji czego następuje śpiączka można znacznie szybciej cofnąć po uzupełniającym zastosowaniu materaca Innowator. Gdy zaproponowałem pomoc dyrektorowi Fundacji Ewy Błaszczak „A KOGO?”, to powiedział mi on, że mogą oni stosować tylko metody na które pozwala medycyna konwencjonalna, bo w innym przypadku nie otrzymali by dotacji z Ministerstwa Zdrowia. Inne fundacje i stowarzyszenia którym zaproponowałem pomoc również nie wykazały tym zainteresowania. Zapewne każdy teraz powie, że takie postępowanie jest sabotażem poprzez narzucenie lekarzom z góry ukierunkowanych nauk medycznych.

Przez ponad 20 lat biję przysłowiową głową w mur i nic nie da się zrobić bo dobrze zorganizowana grupa ludzi, jak na ironię nazywana „zawodem zaufania społecznego”, nie dopuści do tego aby uszczuplić sobie dochody które wynikają z chorób, a nie ze zdrowia ludzkości. Media też pilnują tego interesu ponieważ mają ciągłe ogromne profity z reklam leków, a publikując „nowinki medyczne” napędzają sobie oglądalność gdyż ludzie z nadzieją je śledzą bo mają złudną nadzieję, że może naukowcy wreszcie wynajdą lekarstwa na wszystkie choroby lub szczepionki na raka… Przy czym zdominowana tym ludzka psychika nie może pojąć, że panaceum na wszystkie choroby noszą w sobie, a jest nim ich organizm oraz wiedza w jaki sposób obsługiwać ten organizm by jak najmniej chorować, którą to wiedzę publikuję w tym rozdziale, a znacznie szerzej w całym tym blogu.

Zapewne zrozumieliście, że odpowiednie napięcia unerwień, a tym samym mięśni, ścięgien i więzadeł decydują o funkcjach wszystkich narządów i całego organizmu. Utrzymywanie ich w odpowiedniej sprężystości to zdrowie. Nadmierne ich napięcie lub nadmierne rozluźnienie to choroby.

Zapewne po przeczytaniu powyższej treści zgadzacie się z tym, że każda choroba postępująca ma swój początek w zakłóceniach w wymianie informacji pomiędzy tkankami, narządami a centralnym układem nerwowym, którego główną rolę pełni mózg. Medyczne leczenie wyłącznie objawów tych chorób to nie tylko nieporozumienie lecz sabotaż wobec zdrowia całej ludzkości i powinno być uznawane za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Dla utrwalenia, ponownie powtórzę, że napięcia mięśniowo nerwowe można przywracać i utrzymywać leżąc lub śpiąc na moim najnowszym materacu Innowator, a ewidentnie zauważalne efekty widać już po godzinie leżenia na tym materacu. Dlaczego tak szybko to się dzieje? Ponieważ sygnały nerwowe płyną z szybkością 436km/godz. (około 200 do 300 bodźców w czasie każdej sekundy), nikt zatem nie powinien wykazywać zdziwienia gdy piszę i praktycznie  dowodzę to na wszystkich chorych którzy się do mnie zgłaszają, że pierwsze ewidentne efekty regulacyjne ujawniają się już w czasie kilku do kilkunastu minut. Przecież nikt nie dziwi się, że gdy np. oczyści się zaśniedziałe styki na przewodach telefonicznych to rozmówcy słyszą się bez zakłóceń…

Procesy zachodzące codziennie w otoczeniu do których organizm nieustannie się dostosowuje (adaptacja), a o których powinniśmy wiedzieć.

Wokół nas i całego świata zachodzą nieustanne zmiany. Aby organizm mógł trwać bez zakłóceń musi się do nich wciąż dostosowywać. Dlatego zmienność adaptacyjna jest podstawową cechą kształtującą i charakteryzującą życie na ziemi, co dowodzi, że organizm potrzebuje ciągłych zmian. Np. tak ochoczo wyjeżdżamy na wczasy. Żyjące organizmy o słabych zdolnościach dostosowawczych płodzą potomstwo z błędami jakie oni posiadają i tak oni jak i ich dzieci częściej chorują oraz szybciej umierają.

Nieustannie płynące informacje o stanie organizmu odbierane są poprzez sieć neuronów (komórek nerwowych) naszego mózgu płynących przez sieć receptorów wewnętrznych które przesyłane są z narządów i tkanek poprzez układ nerwowy. Informacje o zjawiskach w otoczeniu płyną do mózgu z sieci receptorów obwodowych również poprzez układ nerwowy. Wszystkie te informacje decydują, jak komórki poszczególnych narządów i narządy powinny na bieżąco przestrajać swoje funkcje aby dostosować się do napływających sygnałów – czyli co narządy i tkanki powinny zrobić, aby cały organizm wciąż funkcjonował prawidłowo. Mózg otrzymując informacje z narządów i z otoczenia, analizuje je i w odwrotnym kierunku informuje narządy w jaki sposób powinny reagować by organizm funkcjonował bez zakłóceń.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zakłóceń w którymś narządzie komórki tego narządu wysyłają do mózgu sygnały informując go o tych zakłóceniach. Jeśli jednak prawidłowo wysłany sygnał z jakiegoś narządu do mózgu zostanie po drodze osłabiony i zamiast 100% wysłanych informacji do mózgu dotrze np. 50% tych informacji, to zrozumiałym jest, że mózg analizuje 50cio procentowe informacje. Jakie zatem reakcje samoregulacyjne, samoobronne czy też samonaprawcze  uaktywni w danym narządzie? Zrozumiałym jest, że tylko 50cio procentowe. Osłabiony narząd potrzebuje jednak stu procentowych reakcji regulacyjno obronnych czy też samonaprawczych, zrozumiałym staje się więc że otrzymując zbyt słabą odpowiedź z mózgu będzie chorował. Powyższy przykład 50cio procentowych odpowiedzi zdarza się bardzo rzadko ponieważ występują wtedy ogromne reakcje – zazwyczaj objawiające się dużymi bólami, zatem natychmiast szukali byśmy pomocy. Wstępne zakłócenia są zazwyczaj niewielkie i dlatego ich nie zauważamy, zatem zakłócenia te powoli postępują i systematycznie pogarszają stan zdrowia. Dopiero wtedy człowiek idzie do lekarza mając nadzieję na wyleczenie. Pierwsze takie zakłócenia i doraźnie leczone to prawidłowe postępowanie. Jeśli jednak choroba nie ustępuje to jest to bezsprzeczny sygnał, że należy znaleźć i usunąć przyczynę która powoduje chorobę.

Posłużę się przykładem domowego komputera. Jeśli wprowadzimy do niego błąd, wówczas na ekranie wyświetla się napis ERROR i komputer blokuje możliwość dalszej pracy. Nikt wtedy nie rozkręca komputera ani też nie wzywa elektronika lecz resetuje program.

Ludzki organizm jest niewątpliwie znacznie mądrzejszy od najlepszego komputera. Gdyby bowiem „wyświetlił error” i zablokował w organizmie jakąś funkcję, wówczas następowała by szybka śmierć. Dlatego organizm dopuszcza błędy ale natychmiast daje nam o nich znać. Niemal wszystkie choroby postępujące, a jest to około 90% wszystkich istniejących chorób, zaczynają się od niewielkich zakłóceń, które człowiek odczuwa delikatnymi sygnałami typu mrowienie, pulsacje, swędzenie, ciepło, zimno, drgania, czy też niewielki ból. Jeśli człowiek nie reaguje na te sygnały, (ponieważ ludzkość jak i lekarze zostali ukształtowani na medyczne zombie) i ludzie wciąż tworzą błędy, a lekarze leczą ich objawy, to organizm dostosowuje się do tych błędów i je utrwala, niestety nie bez konsekwencji. Zatem w następnym etapie leczenia organizm zaczyna utrwalać choroby wynikłe z tych błędów – nierzadko dokonując korekt w genach, które z kolei powodują, że choroby przenoszone są dziedzicznie na kolejne pokolenie.

Dzisiejszy diagnostyczny sprzęt medyczny jest bardzo precyzyjny wykazuje więc wczesne fazy zakłóceń, w tym genetycznych – pomimo, że nikt w rodzinie chorego nie chorował na wykrytą chorobę. Co wówczas leczą lekarze? Natychmiast leczą przedwstępne objawy chorób!!! Oczywiście zazwyczaj farmakologicznie… Zwróćcie uwagę jakiż to jest perfekcyjnie „mądry i podstępny” system którym usługodawca we własnym interesie i interesie przyszłych pokoleń lekarzy bezkarnie tworzy sobie niezmierzony „front robót”. Przy tym wszyscy ci usługodawcy przy pomocy mediów i zdominowanego przez nich prawa potrafią w psychice ludzkości utrwalić przekonanie iż nauki medyczne nie znają etiologii (przyczyny) około 80% wszystkich chorób, a „ludziska z rozdziawioną gębą” słuchają tego wierzą w te informacje, a potem powtarzają „w telewizji to słyszałem…!” – więc wciąż poddają się leczeniu objawowemu. Dlaczego? Ponieważ ci medyczni naukowcy obłudnie obiecują ludzkości – oczywiście w niewiadomej przyszłości – zbawienną „naukową” pomoc w nieuleczalnych chorobach, czy też np. szczepionki na nowotwory – pod warunkiem, że społeczeństwa zgodzą się łożyć na te „naukowe eksperymenty” oraz składać w ofierze swoje zdrowie i życie do nieustających doświadczeń. W ten sam sposób leczą się również lekarze, a ponieważ są oni najbardziej narażeni na choroby pacjentów których leczą, zatem średnia życia lekarzy jest znacznie krótsza od ogólnej średniej…

Każdy wie, że podczas snu organizm sam się regeneruje. Dlaczego więc organizm robi to mało efektywnie? Ponieważ błędy jakie ludzie tworzą i utrwalają je, jak również dziedziczne błędy pokoleniowe są zbyt duże aby organizm mógł je zwalczyć bez naturalnego wzmocnienia. Co więc należało zrobić aby energia biologicznie użyteczna, pozyskiwana z przemian metabolicznych jaką organizm wytwarza dokonywała skuteczniejszych regeneracji? Należało ją wzmocnić i właściwie ukierunkować – zwłaszcza podczas snu czy wypoczynku – tak jak robi to zdrowy organizm bez błędów i naleciałości dziedzicznych.

Wzmocnienie uzyskane podczas snu lub leżenia na materacu Innowator pozwala organizmowi na ograniczenie zużycia energii w mięśniach, które podczas snu czy odpoczynku potrzebują niewielkie jej ilości. Wiadomo, że znacząca część tej energii zużywana jest na utrzymanie temperatury ciała. Podczas spania, mózg pracuje bardziej intensywnie niż podczas dnia gdyż swobodniej odbiera informacje z wszystkich narządów i tkanek i uaktywnia metabolizm w poszczególnych chorych narządach celem ich szybszej regeneracji. Gdy zaistnieje problem w kilku narządach, centralny układ nerwowy, jakim jest górna część rdzenia kręgowego oraz mózg, przesyłając informacje poprzez układ nerwowy najpierw wzmacnia te narządy które są priorytetowe dla trwania organizmu. Po dokonaniu regeneracji poszczególnego narządu, mózg uaktywnia metabolizm, a tym samym samoregeneracje i samonaprawy w kolejnych narządach. W znacznym stopniu zakłócenia wynikają z zastoin toksyn, których układ chłonny nie wydala. Toksyny te kumulują się więc w tkankach obwodowych i chemoreceptorach komórkowych tworząc związki agonistyczne i antagonistyczne. (Agonista jest to substancja łącząca się z receptorem i powodująca reakcję w komórce – jest przeciwieństwem antagonisty, który łącząc się z receptorem, blokuje go bez wywoływania reakcji. Antagonista blokuje receptor także przed aktywowaniem go przez agonistę.) Skutkiem tego zanieczyszczone chemoreceptory komórkowe ograniczają wchłanianie związków odżywczych znajdujących się w przestrzeniach międzykomórkowych oraz zniekształcają odpowiedź z centralnego układu nerwowego, zatem w efekcie sprzężenia błędnego koła wzmacnia się apetyt.

Materac Innowator pozwala na dowolną samodzielną i najbardziej efektywną regulację metabolizmu, a tym samym ciepła podczas snu lub leżenia na nim. Należy pamiętać, że efektywniejszy metabolizm wymaga w odpowiedzi spożywania zmniejszonej ilości pożywienia, w innym przypadku nadmiar spożytego pokarmu będzie się odkładał w postaci tłuszczu i toksyn. (Przeczytajcie mój rozdział „Sukcesy i porażki zawodników futbolu amerykańskiego w Majami na Florydzie”.)

Istotne jest, że śpiąc lub leżąc na materacu Innowator, samoregulacje zachodzą stale w całym organizmie, dochodzi więc do powolnej ale efektywnej regeneracji wszystkich narządów, zatem procesy samozdrowienia odbywają samoczynnie w całym organizmie.

Człowiek stworzony jest do ruchu, dowodem na to jest serce i układ tętniczy oraz układ chłonny i żylny. Aby wzmocnić skurcze i rozkurcze rozluźnionych mięśni oraz utrwalić te wzmocnienia potrzebne są codzienne ćwiczenia fizyczne, które to wzmocnienia znanymi metodami pochłaniają dużo czasu. Aby czas ten skrócić do minimum skonstruowałem bieżnię Innowator po której chodzi się, a nie biega. Ten specyficzny chód uaktywnia dosłownie wszystkie mięśnie co zastępuje niemal wszystkie ćwiczenia. Ważne jest, że z bieżni tej mogą korzystać osoby w starszym wieku oraz osoby znacząco niedołężne. W początkowej fazie samoleczenia, na bieżni najlepiej jest chodzić rano i wieczorem – po kilka do kilkunastu minut. Dzięki temu poprzez efektywniejszy skurcz i rozkurcz mięśni, zwłaszcza okołokręgosłupowych, rozluźnione na materacu Innowator mięśnie, ścięgna i więzadła wzmacniają się, a tym samym efektywniej poszerzają się przestrzenie międzykręgowe. Gdy zmniejszają się lub znikają uciski na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego to poprawia się wymiana informacji pomiędzy narządami i centralnym układem nerwowym.

Stosowanie materaca Innowator wraz z bieżnią uaktywnia krążenie mózgowe co jest równoznaczne z efektywniejszym dotlenieniem mózgu. Bardzo łatwo można to potwierdzić samemu po zastosowaniu kolejnej funkcji bieżni która wyrównuje napięcia stwardniałych czy nadmiernie rozluźnionych mięśni szyj, karku i barków, ponieważ po kilkuminutowym chodzeniu po bieżni objawia się odczucie jak gdybyśmy unosili się pod sufit. Jest to związane z tym, że efektywniejsza praca mózgu wiąże się z tworzeniem i emitowaniem w przestrzeń silniejszego biopola wydalanego poprzez czakrę głowy. Każdy też może sam sprawdzić efektywność poprawy sprężystości mięśni poprzez pomiar swojego wzrostu, przed rozpoczęciem użytkowania materaca i bieżni oraz co kilka dni ich użytkowania – zawsze należy mierzyć się rano. Okazuje się, że nawet osobom w starczym wieku wraca wzrost – nierzadko do czasu gdy byli młodzi. (Oglądnijcie zdjęcia zamieszczone w rozdziale „Efekty wizualne chorych przed i po kuracji”.

Ponownie podkreślę, iż należy pamiętać, że człowiek stworzony jest do ruchu, a nie do długotrwałego siedzenia czy leżenia, co dowodzi funkcja zwrotnego krążenia. Gdy krążenie zwrotne jest spowolnione wówczas zaczynają zalegać toksyny w organizmie które stopniowo ograniczają wchłanianie składników odżywczych przez chemoreceptory komórkowe gdyż tworzą się w nich związki agonistyczne i antagonistyczne. Wówczas każdy nawet najbardziej dobrany pokarm w pewnym stopniu przeistacza się w toksyny co z kolei zakłóca wymianę informacji pomiędzy narządami i centralnym układem nerwowym.

Sprawna wymiana informacji pomiędzy narządami i centralnym układem nerwowym która systematycznie odbudowuje się pod wpływem opracowanej przeze mnie całkowicie bezinwazyjnej metody i materaca Innowator decyduje o poprawnych funkcjach całego organizmu. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki należy usunąć przyczyny które powodują choroby. Z wieloma z nich możecie zapoznać się na moim blogu informacyjnym www.kazimierzpiotrowicz.pl

Prof. dr MAIT Kazimierz Piotrowicz

 

Materac oraz bieżnia Innowator chronione są europejskim prawem patentowym.

Prof. dr MAIT Kazimierz Piotrowicz